BT ÇÖZÜMLERİMİZ
IT Sektörünün öncü kuruluşlarından birisi olan Ünipa A.Ş 'nin teknik hizmetlerdeki temel prensibi çıkan sorunları gidermekten ziyade sorun çıkmasını engelleyecek önlemler alarak kurumunuzu iş ve zaman kaybından kurtarmaktır.

Bilgi teknolojileri sayesinde tüm dünyada birçok kuruluş projelerini daha kolay bir şekilde yürütmekte, hata oranlarını sıfıra kadar indirmekte ve şirket içi performanslarını arttırmaktadır. Bu alanda çıkacak olan bir sorun şirket performansında eksi bir etken olacak ve şirketin zarar etmesine sebep olacaktır. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için mutlaka Sistem alt yapınızın kurumunuz için gerekli hizmetleri vermeye uygun bir yapıya sahip olarak dizayn edilmesi gerekmektedir.

Kurumumuzun Sunmuş Olduğu BT Çözümleri

Firewall Sistemi
Mevcut internet hattınızın daha performanslı bir şekilde kullanılması, mevcut personelinizin gereksiz web sayfalarında vakit kaybetmesi, msn vb. chat programları sayesinde kaybedilen zamanın önlenmesi için mutlaka kurumunuzda bir firewall ve içerik filtrelemesi yapılmalıdır.

Yeterince güvenlik önlemleri alınmamış olan bir sistemde mevcut verileriniz çok kolay bir şekilde istenmeyen kişilerin eline geçebilmektedir. Uzman kadromuzla bu konuda sisteminizin analizini yaparak ihtiyaçlarınız doğrultusunda firmanız için güvenlik önlemlerini alarak bu tür zararları önlemek için hazırız.


Merkez Yönetimli Antivirüs Yazılımı

Günümüzde internet vazgeçilemez bir noktaya gelmiş bulunmaktadır. İnternet sayesinde birçok işimiz kolaylaşmakta olduğu gibi internet yoluyla bulaşan virüs,trojan gibi yazılımlar sayesinde sistemlerimiz ciddi zararlar görmektedir. Bu gibi zararlardan korunmak için mutlaka sistemlerinizde merkez tabanlı bir antivirüs yazılımına sahip olmanız gerekmektedir.

Merkez tabanlı bir antivirüs yazılımı sayesinde içeride yer alan her bilgisayarın internetten güncelleme indirerek internet hattınızın boşuna kullanılmasını, kullanıcıların antivirüs programlarını devre dışı bırakarak sisteminize virüs bulaşmasını önlemiş olursunuz. Ayrıca tüm sisteminizdeki bilgisayarlınızın tek bir noktadan mevcut antivirus programlarının güncel olup olmadıkları, sistemlerine bulaşmaya çalışan virüs isimlerini,virüslerin hangi kaynaklardan bulaşmaya çalıştıklarını, sistemlerin virüslere karşı tarama yapılıp yapılmadığını görebilmektesiniz.


Kablolu ve Kablosuz Network Kurulumu

Kurumunuzun ihtiyaçları doğrultusunda gerek bina içerisinde sıfırdan kablolu bir network hattı kurulumu gerekse kablo çekmenin mümkün olmadığı noktalar arası kablosuz (merkez - şube) bağlantı ile network kurulumlarınızı profesyonel bir şekilde gerçekleştirmekteyiz.


Bilgisayar ve Sarf Malzeme

Şirketimizin ISO 9000 sertifikalı teknik personelimiz tarafından üretilmiş olan kendi markası adı altında veya markalı bir bilgisayar,notebook,yazıcı gibi bilgisayar ekipmanlarının sıfırdan cazip fiyatlar ve cazip kredi kartı taksit imkanları ile satışını yapmaktadır. Bu fırsatlardan yararlanmak için sitemizi düzenli olarak takip ederek sıfır faiz ile taksit yapılan kartları takip edebilirsiniz.

Bakım Anlaşması ve Teknik Servis Hizmetlerimiz
Bilgisayar ve ekipmanları çalışma koşulları nedeniyle aşırı toz çekmektedir ve bu tozlar nedeniyle belirli bir süre sonra bilgisayar içerisinde yer alan fanlar çalışamayacak düzeye gelmektedir. Fanların çalışmaması nedeniyle bilgisayarınızın Anakart, İşlemci, Power Unitesi gibi parçalarının tamiri mümkün olmayacak şekilde arızalara yol açabilmektedir. Bu gibi sorunlarla karşılaşılmaması için sistemlerinizin düzenli olarak bakım yapılması gerekmektedir.

Firmamızın uzman teknik personeli ile sizlere bu konuda yıllık anlaşmalar yaparak sizlere bu alanlarda hizmet vermektedir. Kurumunuz istediği taktirde firmamıza ait bir teknik personelimizin düzenli olarak şirketinizde konumlandırarak olası çıkabilecek sorunlar için çok kısa bir süre içerisinde çözülerek iş akışınızdaki zaman kayıpları ortadan kaldırılacaktır.

 
  Ege Üniversitesi Uluslararası Bilgisayar Enstitüsü Ünipa A.Ş. Kat 1 No: 104 Bornova / İZMİR  •  Tel: (0232) 3889199  •  Faks: (0232) 3880684  •  info@unipa.com.tr